4 травня 2025 р. кафедра інформатики у рамках співпраці з Сковорода-хаб організувала чергове заняття експрес-курсу «Налаштування та обслуговування сучасних комп'ютерів» на тему "Як наглядати за ноутбуком". Підготував та провів заняття кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри інформатики Андрій Гайдусь. Заняття було присвячено особливостям нагляду за ноутбуком, технічним регламентом обслуговування, програмному забезпеченню необхідному для стабільного функціонування апаратної частини ноутбуку. Учням було наочно продемонстровані апаратні складові та місце їх розміщення, також додано перелік компонентів які можна замінити для продовження терміну експлуатації ноутбука. Кожен учень побачив принципи догляду та обслуговування в домашніх умовах на сьогоднішній день. Участь у занятті взяли школярі з Харківського ліцею № 9 та студенти кафедри інформатики фізико-математичного факультету ХНПУ ім. Г.С. Сковороди. Особливо приємно, що разом зі школярами участь у занятті взяв Ілля Брусін, вчитель інформатики, випускник фізико-математичного факультету. Майстерність спікера, інтерактивні методики, активність учасників дозволили забезпечити плідну атмосферу спілкування та взаємодії. Дякуємо організаторам та учасникам!
Завершальна зустріч циклу "Цифрова грамотність для всіх" у 2024/2025 навчальному році!
Сьогодні в рамках співпраці кафедри інформатики фізико-математичного факультету та Сковорода-хабу, за напрямом «Інформатика — наука, яка випереджає час», відбулася антифейкова гра "Перевір свій рівень медіаграмотності"
До нас завітали активні та допитливі школярі Харківського академічного ліцею №45.
Разом ми:
Це була дуже жива, продуктивна та надихаюча зустріч, яка стала яскравим фіналом нашого циклу заходів цього навчального року. Дякуємо всім учасникам за небайдужість, креативність та відкритість до нових знань!
26 квітня 2025 року Департаментом освіти та Харківським центром професійного розвитку педагогічних працівників, Харківським національним педагогічним університетом імені Г. С. Сковороди та Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова проведено ХХIV міський турнір з інформатики для учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти. Учні змагалися у чотирьох конкурсах – «Знавці інформатики», «Конкурс шифрувальників», «Конкурс програмістів», «Конкурс дизайнерів».
У турнірі взяли участь 11 команд, які представляли всі райони міста. Формат турніру – змішаний, команди працювали як онлайн, так на убезпечених локаціях. Кафедра інформатики забезпечила розробку завдань, організацію змагань, супровід команд на онлайн та офлайн-локаціях, підбиття підсумків. Дякуємо команді розробників завдань: Олефіренко Н.В., Остапенко Л.П., Пономарьовій Н.О., Шакурову Є.О., Курганському А.Р. та команді волонтерів, яку склали викладачі та інженери кафедри – Колгатіна Л.С., Андрієвська В.М., Веприк С.А., Гайдусь А.Ю., Думчикова О.Ф., Бартош О.І., аспірант кафедри освітології та інноваційної педагогіки Добрунов О., здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Інформатика) Невольніченко Максим, Доценко Дмитро, Савін Ярослав, Межирицька Євгенія, Дрожанов Максим, Носик Артем.
За підсумками турніру переможцем стала команда «Фіксики» Київського району міста.
Вітаємо всіх учнів та учителів із успішним виступом на турнірі і бажаємо легко долати будь які виклики!
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() У рамках проведення циклу заходів «Цифрова грамотність для всіх» 03 квітня 2025 року в Сковорода-хаб відбулося заняття «Створення графічних матеріалів у Canva». Спікером, професором кафедри інформатики Вірою Андрієвською, було продемонстровано специфіку роботи з платформою графічного дизайну Canva, що надає змоги легко створювати різний освітній контент. Дякуємо учасникам та організаторам! Запрошуємо всіх бажаючих до участі в проєкті «Цифрова грамотність для всіх» від кафедри інформатики у Сковорода-хаб ХНПУ імені Г.С. Сковороди!
![]() ![]() ![]() 23 квітня 2025 р. професор кафедри інформатики, декан фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди Наталія Пономарьова на базі Харківського ліцею 162 провела офлайн-заняття для учнів 9-11 класів Новобаварського району м.Харкова "Електронний вступ 2025". Під час заняття школярі познайомилися з нашим університетом та фізико-математичним факультетом, освітніми програмами, а також пройшли бліц-опитцвання щодо професійних схильностей. Презентація особливостей створення кабінету вступника та подання електронних заяв викликала особливий інтерес та спричинила активне обговорення. Школярі отримали відповіді на нагальні питання про роботу з кабінетом, написання мотиваційних листів, контактування з приймальними комісіями тощо. Дякуємо учасникам та організаторам!
Запрошуємо до співпраці!
![]() ![]() 13 квітня 2025 ркоу у освітньому хабі "Сковорода-хаб" Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди було проведене перше заняття з експрес-курсу «Розбираємо компʼютер». Підготував та провів заняття кандидат технічних наук, доцент кафедри інформатики Гайдусь Андрій Юрійович. Заняття було присвячено огляду архітектурної складової сучасної компʼютерної системи. Учням було наочно продемонстровані окремі складові компоненти, зроблено детальний аналіз сумісності окремих вузлів. Кожний із учасників мав можливість придумати й "створити" системний блок "своєї мрії" за допомогою конфігуратора ПК. Тепла компанія, активність учасників створили особливу атмосферу спілкування та співчучасті.
![]() ![]() 20.03.2025 р. відбулася відкрита лекція проф. Пономарьовой Н.О. для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності Середня освіта (Інформатика) на тему "Технологія наукових досліджень в освіті" до навчальної дисципліни "Наукові дослідження в освіті". На лекції були присутні завідувачка кафедри проф. Олефіренко Н.В., методист відділу менеджменту і моніторингу діяльності університету Плахтєєва В.І., викладачі кафедри інформатики. Проведений аналіз заняття засвідчив високий науково-методичний рівень його проведення та професійну майстерність лектора.
![]() ![]() ![]() ![]() Кафедра інформатики ХНПУ ім. Г.С. Сковороди 14 березня 2025 року відвідала "Харківський ліцей № 1" Харківської міської ради у межах профорієнтаційної роботи з учнями. Для учнів було презентовано можливості навчання на фізико-математичному факультеті, особливості вступу, були представлені три локації нашого університету, а також продемонстровано сучасні засоби навчання інформатики. Діти із захопленням ознайомилися з візуальним програмуванням, а також можливостями деяких конструкторів на базі плати Arduino та цифровими технологіями . Учні та вчителі відзначили, що зустріч була цікавою та корисною, і висловили бажання продовжити співпрацю. Дякуємо 1 ліцею та директору Романової Олені Володимирівні за теплий прийом! Сподіваємося, що ця зустріч надихне сьогоднішніх учнів - майбутніх студентів на цікаві відкриття у світі інформаційних технологій. #ХНПУ #ФізМат #Інформатика#KafInfo#Освіта #Дивосвіт #Співпраця
![]() ![]() ![]() ![]() Завершуємо зиму програмуванням
Добрий день, друзі! Наше вже традиційне змагання KafInfo Open повертається! Встигніть долучитись до 26 лютого.
Деталі у телеграм групі https://t.me/+pVKAlAeV9T81ZTky
Відкриття у середу 26 лютого об 10.50
19 лютого 2025 р. відбувся урок у підземній школі Новобаварського району на тему "Роботи та цифрове навчання". Викладачі кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Гайдусь Андрій Юрійович, Остапенко Людмила Петрівна, Шакуров Євгеній Олексійович презентували можливості роботи з сучасними технологіями в робототехніці. Сучасна робототехніка – це не тільки готові роботи, а й програмування, електроніка та креативні підходи до вирішення завдань! На нашому уроці школярі поринули у світ технологій та інженерного мислення: Дослідили можливості програмованих електронних схем, працюючи з конструктором «Знаток» та мікросхемою Arduino Nano. Використали MakeyMakey, щоб перетворити звичайні предмети на інтерактивні сенсори. Відповіли на цікаві запитання вікторини та познайомилися з перспективами навчання в нашому університеті. Учні не тільки побачили, як програмуються пристрої, а й самі спробували створити власні технічні рішення.
|
|
|